fbpx

loading

logo
logo
close

KAPŲ TVARKYMAS

Netekus artimojo išgyvename didelį netekties skausmą, o išgyvenimams šiek tiek aprimus pradedame galvoti apie kapavietės sutvarkymą. Dažnu atveju žmonės pasimeta, neįsivaizduoja nuo ko pradėti, neįsivaizduoja ką būtent nori matyti galutiniame variante, nežino kiek laiko ir investicijų gali kainuoti kapavietės sutvarkymas. Tačiau jaučia, kad turi pagerbti mirųsijį ir atiduoti jam paskutinę duoklę – sutvarkyti jo amžinojo poilsio vietą.

Ilgą laiką dirbdami kapaviečių tvarkymo srityje, žinome, kad Jums iškyla daug klausimų. Todėl Stiklinių antkapių komanda atsako į labiausiai rūpimus klausimus.

Kada po laidotuvių reikia pradėti kapavietės tvarkymo, įrengimo darbus?

Bažnyčia nereglamentuoja kada reiktų pradėti kapaviečių tvarkymo darbus laiko atžvilgiu. Nesvarbu praėjo diena, mėnuo ar metai. Tačiau pabrėžia, kad svarbiausia – tvarkinga kapavietė. O labiausiai paplitęs mitas yra toks, kad  tvarkyti kapavietę galima tik praėjus metams po laidotuvių. Greičiausiai tokia tvarka buvo priimta dėl to, kad po metų daugelyje kapaviečių žemė sukrenta ir tik tuomet buvo galima pradėti kapavietės įrengimo darbus.

Tinkamas laikas pradėti tvarkymo darbus yra Jūsų šeimoje esančių tradicijų ir įpročių klausimas. Kadangi naujausios statybos technologijos leidžia tvarkyti kapavietę iš karto po laidotuvių, dabar nėra būtina išlaukti jokio laiko tarpo norint pradėti kapavietės tvarkymo darbus. Mums svarbiausia – Jūsų tradicijos. Todėl visuomet patariame pradėti tvarkyti kapavietę tuomet, kai jausite vidinę ramybę ir pasiruošimą.

Istorija iš mūsų patirties: Esamę gavę užklausą išardyti puikiai įrengtą – uždengtą kapavietę, nes žmogus negalėjo ramiai miegoti žinodamas, kad išorėje kapavietė atrodo tvarkinga, o viduje yra prakritusi žemė. Nesvarbu, kad žemės prakritimas yra nematomas ir visiškai neįtakoja kapavietės konstrukcijos, stiprumo ir bendro vaizdo. Tačiau žmogus jautė nerimą tol, kol nebuvo užpiltas prakritęs žemės plotas ir kapavietė turėjo būti išardyti ir vėl surinkta atgal.

Taupydami Jūsų laiką, nervus ir pinigus siūlome tvarkyti kapavietę tuomet, kai jausitės morališkai pasirengę.

Kokį paminklą pasirinkti?

Paminklo pasirinkimas priklauso nuo Jūsų norų ir finansinių galimybių. Rinkoje galima įsigyti paminklą nuo 350 Eur. iki 10 000 Eur. Nepriklausomai nuo Jūsų finansinių galimybių, pagrindinis aspektas renkantis paminklą – jo stilius ir forma. Kadangi paminklą norimą statyti vieną kartą arba bent jau keliems dešimtmečiams, svarbu išrinkti tokį, kurio dizainas būtų nepavaldūs laikui. Taip pat labai svarbu, kad paminklas derėtų prie bendros kapo stilistikos. Jei yra galimybė visuomet stengiamės siūlyti klientams kapavietės įrengimo visumą, nes tuomet yra pasiekiamas geriausias rezultatas.

Kaip sutvarkyti artimųjų kapus?

Brangiausiais visų mūsų išteklius yra laikas, todėl galvojant kaip sutvarkyti kapavietę siūlome rinktis ilgaamžį ir praktišką kapų tvarkymo būdą. Esame įsitikinę, kad geriau laisvą laiką skirti ramiam pasibūvimui prie kapo, prisiminimams ir mintims apie mirųsįjį.

Tinkamai apželdintas ir prižiūrimas kapas atrodo gražiai, tačiau reikalauja daug priežiūros. Vasarą reikia dažnai važiuoti laistyti augalų, o neturint galimybės dažniau atvažiuoti augalai vysta ir džiūsta. Ilgainiui neturint galimybės atvykti prie kapo, kapavietė gali gerokai apželti ir atrodyti apleista. Didžiausias kapaviečių apželdinimo privalumas, tai kaina. Lyginant su kitais kapaviečių tvarkymo būdais apželdinimas yra nebrangus ir kainos atžvilgiu daugumai prieinamas varianas.

Kapų užpilymas akmenukais gali palengvinti kapavietės priežiūrą. Kaip taisyklė, jį renkasi tie, kurie pavargo nuo kapaviečių apželdinimo. Pradžioje akmenukais užpiltas kapas atrodo tvarkingas ir ,lyginant su apželdinimu, tikrai reikalauja mažiau priežiūros. Tačiau neverta pamiršti, kad akmenukai laikui bėgant apauga sąmanomis, praranda savo švarumo pojutį. Iš jų labai sunku išrankioti spyglius, lapus ir kitus nešvarumus. Todėl jei kapavietė yra tokioje vietoje kur gausu spygliuočių –  nepatariame rintis uždengimo akmenukų skalda. Vėliau, norėdami išlaikyti tvarkingą kapavietę, skirsite nepaprastai daug laiko jos tvarkymui. Kainos atžvilgiu kapavietės užpilymas skalda nėra pigus variantas. Jei pasirenkama išpiti tam tikrus ornamentus, derinant kelias skaldelės spalvas, kapavietės sutvarkymas dar labiau išbrangsta.

Kapų dengimas plokštėmis tikrai praktiškas ir išskirtinis kapų tvarkymo būdas. Jei pasirenkamas pilnas kapavietės uždengimo būdas, tuomet ženkliai sumažinate kapavietės tvarkymo darbus. Didžiausias privalumas tame, kad nereikia sąmoningai važiuoti tvarkyti kapavietės. Tvarkymui sugaišite vos kelias minutes ir visus tvarkymo darbus atliksite tiesiog kapų lankymo metu. Nesvarbu kada paskutinį kartą tvarkėte kapavietę, tačiau plokštėmis uždengtas kapas niekada neatrodys apleistas. Na, o didžiausias kapaviečių dengimo trūkumas, žinoma, yra kaina. Pasirenkant uždengti kapavietę plokštėmis vidutiniškai už šeimyninę kapavietę sumokėsite nuo 2500 Eur. iki 3500 Eur.

Tiems, kurie nori sutvarkyti kapavietes praktiškai, tačiau nemėgsta sunkių akmens dengimų siūlome stiklinius 3D antkapius. Kapai dengti stikliniais antkapiais atrodo labai lengvai, nėra to „sunkumo“ jausmo lyginant su akmens plokštėmis. Be to, tai puikus sprendimas tiems, kas vos vieną kartą per metus gali atvažiuoti lankyti kapų. Jei ant stiklinio antkapio pavaizduota gėlė ir žvakutė, daugelis iš mūsų užsakovų jaučiasi ramūs. Tai jiems sukelia jausmą, kad ant kapo visomet yra padėtos gėlės ir uždegta žvakutė.

Pasirenkant kapų tvarkymo būdą uždengimą stikliniu 3D antkapiu, svarbiausias aspektas yra vaizdas. Nuo pasirinko vaizdo priklauso bendras kapavietės dizainas, svarbu suprasti kas kapuose atrodys estetiškai, o kas visiškai netinkama. Todėl gerai pagalvokite ar verta stikliniame antkapyje pavaizduoti merto dydžio žvakę ar vieną didžiulį gėlės žiedą? Stikliniai antkapiai komanda visuomet pasiruošusi Jums patarti ir padėti rasti geriausią sprendimą.

Kapų tvarkymas – nuo ko pradėti?

Sudėliojome aiškų planą ir veiksmų seką:

 1. Susisiekime! Paskambinkite mums, pasikalbėkime telefonu arba susitarkite dėl susitikimo mūsų ofise. Turime išsiaiškinti Jūsų norus ir galimybes, suprasti kokia yra esama kapavietės situacija.
 2. Susitikime prie kapavietės. Stiklinių antkapių komanda įvertins esamą situaciją. Apžiūrėsime vietovę, kurioje yra kapavietė, atliksime matavimus, padarysime nuotraukas.
 3. Profesionali konsultacija kapavietės įrengimo klausimais. Įvertinę kapavietę ir aplinką pasiūlysime kapavietės įrengimo būdus. Patarsime renkantis antkapį ir paminklą, kad būtų išlaikytas vientisas kapo stilius. Parodysime vaizdų galeriją, paminklų katalogą, granito plokščių spalvas.
 4. Pateiksime tikslią visų darbų ir kainų sąmatą vietoje.
 5. Suderinę kainą, pasirašome darbų atlikimo sutartį. Darbų pradžiai imame avansą, kuris yra 30% nuo bendros paskaičiuotos sumos. Avansą sumokėti galima tiek grynais, tiek pavedimu į įmonės sąskaitą.
 6. Ruošiame kapų tvarkymo vizualizaciją. Dar neprasidėjus darbams, matysite kaip atrodys kapavietė užbaigus visus darbus.
 7. Pradedame plokščių ir paminklo gamybą.
 8. Ruošiame kapavietės pagrindą.
 9. Montuojame paminklą
 10. Montuojame antkapį.
 11. Atliekame gerbūvio darbus aplink kapavietę.
 12. Priduodame aliktą darbą

Skambinti